Podnośnik

Firma Mechaniki Ogólnej
Michał Żadkiewicz

91-055 Łódź
ul. Rybna 7D/17

zadkiewicz@podnosnik.esem.pl

Dzwoń !!!

663 723 170
609 429 328
Faks 42 637 64 15

Podnośniki

Serwis, naprawa i przeglądy podnośników to zajęcie wymagające dużej wiedzy związanej z mnogością różnorodnych konstrukcji. Każda z nich musi spełniać rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa użytkowania.

Większość czynności przy podwoziach samochodowych wymaga podnoszenia pojazdów, tak aby stworzyć maksymalnie wygodny i bezpieczny dostęp do naprawianego, diagnozowanego czy obsługiwanego obszaru.

Do tego celu służą samochodowe podnośniki warsztatowe. Występują w dużej liczbie rodzajów. Od standardowych, uniwersalnych po specjalistyczne do określonych typów pojazdów czy ich poszczególnych podzespołów, np. skrzyń biegów czy silników.

Oferta urządzeń, dostępnych na rynku, jest bardzo bogata. Nie będziemy tutaj reklamować określonych producentów ponieważ znakomita większość podnośników produkowana jest zgodnie z obowiązującymi normami i posiada podobny poziom funkcjonalności.

Ze względu na napęd wyróżniamy podnośniki: śrubowe, hydrauliczne oraz pneumatyczno - hydrauliczne.

Konstrukcja, z kolei, określa następujące podnośniki: jednokolumnowe, dwukolumnowe, czterokolumnowe, stemplowe, nożycowe, podpodłogowe, kanałowe, przestawne.

Podnośnik Podnośnik Podnośnik Podnośnik Podnośnik Podnośnik

Ze względu na przeznaczenie: warsztatowe podnośniki samochodowe, motocyklowe, do skrzyń biegów, żurawie do demontażu i montażu silników, inne podnośniki specjalistyczne.

Najczęściej stosowane są najprostsze samochodowe podnośniki śrubowe dwukolumnowe. Jednak w warsztatach specjalistycznych występują także wielokolumnowe, bardzo złożone podnośniki o dużej precyzji podnoszenia. Podnośniki mogą mieć różny udźwig nawet ponad 35 ton na kolumnę.